Інноваційний мультіфосфонатное покриття титанових дентальних імплантатів: дослідження на вівцях

jfb-logo12

 

Інноваційне мультіфосфонатне покриття
титанових дентальних імплантатів: дослідження на вівцях

Marcella von Salis-Soglio, Stefan Stübinger, Michéle Sidler, Karina Klein, Stephen J. Ferguson, Käthi Kämpf, Katalin Zlinszky, Sabrina Buchini, Richard Curno, Péter Péchy, Bjorn-Owe Aronsson and Brigitte von Rechenberg J. Funct. Biomater. 2014, 5, 135-157; doi:10.3390/jfb503013

 

 

Резюме. Мета цього дослідження полягала в оцінці інноваційного мультіфосфонатного покриття (SurfLink) при взаємодії з кістковою тканиною вівці без надання навантаження. Імплантати з покриттям порівняли з імплантатами відповідних контрольних груп за такими параметрами: контакт поверхні імплантату з кістковою тканиною (BIC), формування нової кісткової тканини і біомеханічна стабільність.

У дослідженні були використані два типи імплантатів (з мікрошоркістю і гладкою поверхнею машинної обробці), кожен з яких був покритий шаром мультіфосфонатів вологим або сухим методом або не мав даного покриття (контрольні зразки), для шести експериментальних груп тварин. Забій овець був проведений після 2, 8 і 52 тижнів. Ніяких побічних явищ в визначені часові проміжки виявлено не було.

Після 2 тижнів значення моменту вигвинчування імплантатів з мікрошорсткою поверхнею з нанесеним мультіфосфонатним покриттям виявилися вищими (+ 37% і 23% для імплантатів з нанесенням покриття сухим і вологим методом відповідно) значень моменту вигвинчування імплантатів з мікрошорсткою поверхнею контрольних груп. Через 52 тижні значно вищий момент вигвинчування був відзначений у імплантатів з гладкою поверхнею машинної обробки і покриттям на основі мультіфосфонатыв (+ 37% і 23% для імплантатів з нанесенням покриття сухим і вологим методом відповідно) в порівнянні з контрольними зразками.

Групи імплантатів з мультіфосфонатним покриттям продемонстрували найкращий контакт поверхні з кістковою тканиною (BIC), а також більш високі значення співвідношення обсягу старої і нової кісткової тканини через 8 тижнів після завершення хірургічного втручання. На СЕМ-зображеннях зразків з покриттям на основі мультіфосфонатів був відзначений істотно більший обсяг органічних матеріалів, ніж на поверхні імплантатів контрольних груп, при цьому лінія перелому (внаслідок проведення випробувань з метою визначення моменту вигвинчування) проходила безпосередньо в межах кісткової тканини, а не в області контакту поверхні дентального імплантату з кістковою тканиною, як у контрольних зразків.

 

 

Метод попарного порівняння: середня відносна різниця між показниками моменту вигвинчування імплантатів з мікрошоркістною поверхнею і мультіфосфонатним покриттям (SurfLink), нанесеним сухим методом, і контрольною групою зразків за певні проміжки часу.

surflink-123

 

Процес формування нової кісткової тканини у вівці на поверхні імплантату з мультіфосфонатним покриттям через 2 тижні періоду регенерації.

J. Funct. Biomater. 2014, 5, 135-157; doi:10.3390/jfb5030135

JFunctBiomater-01-01

1.Імплантат
2. Мінералізована кісткова тканина
3. Остеоїдна матриця
4. Остеобласти
5. Кістковий мозок
975079603__6

Процес формування нової кісткової тканини у вівці на поверхні імплантату з мультіфосфонатним покриттям через 8 тижнів періоду загоєння.

J. Funct. Biomater. 2014, 5, 135-157; doi:10.3390/jfb5030135

JFunctBiomater-01-02-01

1. Імплантат
2. Мінералізована кісткова тканина
3. Остеоцити
4. Кістковий мозок

 

B+-MIS